DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

♦♦ 2012 ♦♦

30. 12. 2012 - Letošní poslední obrany na cvičáku. Protože jsme se sešli hned po obědě, nešlo toho nevyužít a vzala jsem foťák ;-


29. 12. 2012 - Strakatý předsilvestr - byli jsme pozváni na strakatou prochajdu, která začínala v Malenovicích a pokračovalo se směrem na Svatou vodu. Počasí bylo krásné, mrazivě sluníčkové a tak psiska se pořádně vyřádila. Opět vše zachyceno ve fotogalerii Jirky Růžičky - KLIK.


26. 12. 2012 - Štěpánská vycházka - tento rok se nás bylo o něco méně, ale nic to neměnilo na tom, abychom si to pěkně užili. Sešlo se 6 sosáků a jeden strakáč... Počasí podobné loňskému, takže všichni byli jak čuňátka bahňátka. Na zpáteční cestě jsme se zastavili v hospůdce, kde psiska trochu spočla a za tmy jsme se vraceli domů. Vše máme pěkně zdokumentované od Jirky Růžičky - KLIK.


23. 12. 2012 - Napadlo trošku snížku a tak jsme se ho pokusili využít na focení PFka. Byli s námi Vera s Battynkou a Erik.

        Jak se to povedlo, se můžete podívat ...


22. 12. 2012 - Letošní poslední pasení na Vsetíně. Společnost nám dělala Anetka a choďák Clowy.

         Dokonce máme i krátké videjko, za které dík  Anetce... KLIK


11.12.2012 - V rámci canistarepie jsme byli udělat radost seniorům v domě s pečovatelskou službou, na Bartošově čtvrti ve Zlíně. Tuto malou akčicku uspořádala Radka Růžičková a přidala se k nám i Dáša s Verou. Jak to šlo Chyrovi, Bele, Arance a Veře se můžete podívat na fotky ode mne a od Radky R.


8. 12. 2012 - Menší prochajda s Enie, Belou, Chyrem a Sebikem :-) Nechyběl u toho foťák a tak se můžete pokochat zimníma fotečkama, ikdyž nejen psiska by ocenila určitě víc sněhu... TADY jsou moje fotky a TADY fotky od Radky Růžičekové ;-)


3. 12. 2012 - Chyruša oslavil své 3. narozeniny !!!


2. 12. 2012 - Duocacib Nitra - Tohle mělo být letošní ukončení výstavní sezóny, ale že to bude v takovém akčním a nezapomenutelném pojetí, jsem opravdu netušila. Pani rozhodčí (Elina Haapaniemi, Finsko) nešetřila nikoho a rozhodla se použít snad všechny známky, které se dají zadat. Takže jsme to zakončili za Dobře... Snad poprvé mi nešlo ani tak o výsledek, jak o přístup a hodnocetí všech ostatních, už nikdy více!


24. 11. 2012 - Pasení s dlouhosrstkou 003 - již po třetí proběhla tato akce opět na Vsetíně. Dostavilo se celkem 7 DK, 1 KK a 1 AUO. Počasí mohlo byt o kapku leší, ale aspoň nepršelo. Krátký reportík brzy dodám na stránky lassie-sport. Na fotky od Pavly Bártové se můžete podívat ZDE. Podařilo se mi nechat natočit Chyra při jeho pomalé chůzi a udělat z toho krátké videjko - KLIK.


23. 11. 2012 - Máme potvrzeno - Klubový šampion a Klubový šampion práce ;-)


20. 11. 2012 - Chyrovi přišel potvrzený a zapsaný Český šampion :-)


14. 11. 2012 - Podařilo se nám splnit dalšího šampiona a pro nás asi toho nejcennějšího (letos třetího), kde se počítají především body za splněné zkoušky a k tomu jeden CAC z klubové výstavy. Chyr se tak opět stal nejspíš první dlouhosrstkou v ČR, která si může připsat titul:

KLUBOVÝ ŠAMPION PRÁCE

CLUB WORKING CHAMPION


10. 11. 2012 - Zkoušky dle mezinárodního zkušebního řádu IPO - skoro po roce jsem oprášila výmarka a to doslova. Po celou tu dobu nebyl na stopách (předvedl se opět ve stejné parádě, s kterou bojujeme neustále a to jsou lomy), v poslušnosti nezklamal, tam jede na stejné frekvenci, no a obrany - jako vždy po první pouštěčce dělá druhou automaticky, takže to vypadá, že spadne z rukávu dřív, než se figurant zastaví. Ale i tak mě v tom nenechal a bodově zvládl zkoušku IPO-VO na 71/98/89.

Původní plán byl, vzít Chyra na FPr1 a Arleye do počtu. Po zkouškách to bylo spíše naopak. Chyra jsem sice přihlásila na zkoušku, ale s vědomím, že si to jdeme zkusit, jak se bude tvářit poprvé na stopě bez žrádla a na ostro. Chyruša mě v tom nechal za odměnu vymáchat a tvářil se, že vživotě stopy nedělal... takže si svou desátou zkoušku nachává na příští rok ;-)

Tímto pro nás letošní pracovní rok končí a to s bilancí:

Chyr zvládl za rok 2012 celkem 9 zkoušek !!!

ZZO, ZOP, ZPU1, BH, ZVOP, HWT TS, IHT1 TS, OBZ, PTCTP


4. 11. 2012 - Double CACIB Praha - Chyr ve třídě otevřené (v konkurenci 3 psů) získal stejné hodnocení, jako den před tím, a to

        V1, CAC, res. CACIB - rozhodčí MVDr. Vladimír Fiala.


3. 11. 2012 - Double CACIB Praha - Chyr ve tř. otevřené (v konkurenci 5 psů) získal V1, CAC, res. CACIB - rozhodčí Josef Matějek

Splněny podmínky Český šampion krásy ;-)


28. 10. 2012 - Speciální výstava kolií a šeltií, Mladá Boleslav -  Chyr ve tř. pracovní V1, CAC - rozhodčí Josef Matějek


27. 10. 2012 - Podzimní klubová výstava KCHCS, Mladá Boleslav - Chyr ve tř. pracovní V1, CAC, Nejlepší pes plemene

- rozhodčí Mgr. Dana Fialová

        Splněny podmínky Klubový šampion krásy ;-)


23. 10. 2012 - Ve fotogalerii přibylo několik nových fotek z canisterapie a odpoledne jsem ještě vytáhla foťák do podzimních barev ...

                   


21. 10. 2012 - Dneškem si Chyruša připsal zkoušku ZPU 1. Potěšil mne především hlídačkou, kterou splnil na plný počet bodů ;-)


29. 9. 2012 - Chyr složil další zkoušku a to ZZO :-)


26. 9. 2012 - Poslední focení a rozloučení s Balkem Zippy Gopo, jeho sestou Batty, maminkou Verou a strejdou Chyrem před dalekou cestou

        do nového domova. Měj se tam krásně Balko a užívej naplno života ;-)


25. 9. 2012 - Video ze zkoušek IHT 1 - TS, za které moc děkuji Verči Otýpkové :-) KLIK


15. 9. 2012 - Pasení Turany, Slovensko - Na podruhé se zadařilo a Chyr má za sebou úspěšně IHT 1 - TS. Bodově se umístil na 1. místě

        ze tří psů v této kategorii. Stal se tak první dlouhosrstou kolií v ČR, která má tuto zkoušku. Tímto chci poděkovat našim skvělým trenérům,

        Monice Šnajdárkové a Petrovi Burdíkovi za jejich práci a nervy. Snad jim Chyr udělal aspoň malou radost :-)


8. 9. 2012 - Obedience collie sheltie Cup = Zbraslav u Brna - Ačkoliv jsem ještě do nedávna tvrdila, že obedience není nic pro mne,

        tak jsem byla ukecána a přesvědčena, že to máme zkusit. K tomuto rozhodnutí mi také trošku dopomohla změna zkušebního řádu,

        která platí od července tohoto roku. Po krátkém tréninku jsme se teda přihlásili a Chyr složil zkoušku OBZ. Foto od Dáši Láníkové - KLIK.

        K tomu si přidal ještě: Vítěž OCSC ve třídě OBZ a Vítěz třídy plemene OBZ. Jestli budeme dále pokračovat, to ukáže čas a moje nervy ;-)


30. 8. a 5. 9. 2012 - Proběhlo menší focení, napřed to byl Bartošův soubor, kde jsem si neodpustila pár fotek s Chyrem

        a po té něco málo ze cvičáku, kde jsme zkoušeli hlídání předmětu psovoda :-) Vše najdete v naší fotogalerii.


26. 8. 2012 - Budišov nad Budišovkou - přihlásila jsem Chyra na pasení podle IHT 1 - TS, bohužel jsme se diskli :-(


23. 08. 2012 - Strejda Chyr dnes navštívil štěňátka v chov. st. Gopo. Jak si to spolu užívali, se můžete podívat na našem rajčátku :-)


01. 08. 2012 - Foto - pár foteček ze cvičáku, opět z dílny Věrky Slámové :-) ...klik...


27. - 29. 2012 - Výcvikový víkend v Bučávce - na konci světa jsme si užívali s ostatními maniokoliáky ve stylu obedience a agility.

        Vše se uskutečnilo v rámci Lassie-sportu a tak si něco málo o této akcičce můžete přečíst i na těchto stránkách - klik.

        Fotky od Pavly Bártové - sobota a neděle, něco málo ode mne - klik. Na závěr úžasné videjko zpracované Verčou Kučerikovou ;-)


24. 07. 2012 - Canisterapie v Naději Zlín - byli jsme pozváni do chráněné dílny Naděje na Letné ve Zlíně.

        Jak nám to šlo, teda hlavně Chyrušovi, se můžete podívat na fotky od Jirky Růžičky - klik. Za pozvání děkuji Radce Růžičkové ;-)


06. 07. 2012 - Videjka z pasení na Vsetíně: Chyruša trénuje nejen branky, pokus o rozdělení oveček

        a zkusila jsem si vzít na volno Enie - Espérance Lago Benea. Taky máme i fotečky (vše z dílny rod. Růžičkových).


30. 06. 2012 - Pasení na Vsetíně = Intenzivka Slovensko - od rána do večera, za horkého dne jsme si užívali atmošku nejen při ovečkách,

         ale také koupačku v Bečvě. Za úžasnou fotodokumentaci děkuji Petrovi Suvákovi (Jantárová hviezda), na kterou se můžete podívat na jejich

         stránkách (klik na foto).


27.06.2012 - Potřebovala jsem nafotit Chyra při výcviku, za což díky Věrce Slámové.

        Je to foceno při obranách, proto převládají hlavně tyto fotky. Podívat se můžete na jejím rajčátku - TADY.


23. 06. 2012 - MVP Intercanis Brno - Chyr ve třídě otevřené V1, CAC, res. CACIB, posuzovala Dana Fialová.

        Na fotky od Jirky Růžičky se můžete podívat ZDE ;-)


16. 6. 2012 - Dětský den ve Štípě - předváděčka našeho cvičáku KK Argus (agility a poslušnost). Foto od Ivy Vranové :-)


03. 06. 2012 - Máme nové videjka z pasení, za které moc díky Jirkovi Růžičkovi. Video I.  a Video II.


26. 05. 2012 - Ve Zlíně na náměstí se v sobotu v rámci Bambriády uskutečnila předváděcí akce našeho cvičáku. S Chyrem jsem dělala 

         poslušnost a Arley to doplnil ještě hlídáním předmětu psovoda. Pár fotek k nahlédnutí ZDE (Věrka Slámová).


23. 05. 2012 - Další série fotek z obran, které nám pořídila opět Věrka Slámová ;-)


21. 05. 2012 - Několik foteček ze cvičáku od Věrky Slámové :-) ...díky


20. 05. 2012 - Trošku jsme oprášily ovečky na Vsetíně, byla s námi poprvé dlouhosrstka Enie (Espérance Lago Benea)

                                  a šlo ji to moooc krásně ;-) Fotečky nejen od nás, ale i Radky Růžičkové jsou k nahlédnutí ZDE.


 13. 05. 2012 - Na druhý den jsme si s Chyrem odchodili další zkoušku a to ZOP :-)


 12. 05. 2012 - Springduodanube Bratislava - Chyr ve třídě otevřené V1, CAC, res. CACIB, rozhodčí De Santiago Rafael (PT)


 06. 05. 2012 - 57. Klubová výstava kolií a šelií Řepeč - Chyr ve třídě pracovní V1, CAC - posuzovala Marija Kavčič (SLO).

         Chyruša také viděl poprvé svého otce a tak jsem je musela spolem i vyfotit, jak jim to slušelo, se podívejte ve fotogalerii.

Fotky z celé klubovky od Lucie Duškové (Niarra) - KLIK


 

01. 05. 2012 - Dvojzkoušky aglity Rosa Zlín - pouze jako divák, fotograf a podpora Verči s Ernym a Biaggim, kteří závodili :-)


 29. 04. 2012 - Pasení s dlouhosrstkou 002 - již podruhé se mi podařilo uspořádat tuto akci, kde jinde, než opět na Vsetíně.

         Jak nám to všem šlo, se můžete podívat ve fotogalerii.


21. - 22. 2012 - Jsem se zúčastnila s Chyrem canisterapeutického víkendu pod záštinou organizace Podané ruce, o. s., kde jsem

        v sobotu absolvovala seminář o canisterapii a možnostech práce s klientem a v neděli s Chyrem úspěšně složila canisterapeutické

        zkoušky (PTCTP).


18. 04. 2012 - Vytáhla jsem foťák i na obrany a co z toho vzniklo, se můžete podívat v naší fotogalerii :-)


 15. 04. 2012 - Ať to nejsou pořád jenom výstavy, tak Chyruša na druhý den spnil zkoušku BH.


 14. 04. 2012 - Klubová výstava kolií a šeltií Hurbanovo - Chyr ve třídě pracovní V1, CAC - rozhodčí Vladmír Javorčík.

        Nádherná fotogalerie z celé klubovky je k nahlédnutí od Bountyho a pana Michala Voláriaka. Moc za ni díky :-)


 26. 03. 2012 -  Chyr opět trošku zapózoval, jak mu to šlo, se můžete podívat na našem rajčátku.


 17. 03. 2012 -  Nemožné se stalo skutečností a Chyr složil svou první zkoušku HWT TS, jako bonus jsme si dali i ZVOP :-)

         Ve videogalerii máme i videa, za které děkuji Monice Šnajdárkové a odkaz na pár foteček od Šárky Nováčkové - díky :-)


 10. 03. 2012 - Ve fotogalerii přidány fotky z dnešní prochajdy - Chyr a Erik


 01. 03. 2012 - Naše Kikinečka oslavil své 14. narozeniny !!!


 05. 02. 2012 - MVP Brno - Myriam Vermeire BE, Chyruša ve třídě otevřené, v konkurenci 7 psů - V2 res. CAC


 28. 01. 2012 - První mezinárodní výstava na Slovensku v Trenčíně, posuzovala Božena Ovesná,

         Chyr ve třídě otevřené V1 CAC, res. CACIB


 10. 01. 2012 - Udělali jsme si výlet do Pardubic k panu MVDr. Jiřímu Beránkovi a nechala vyšetřit Chyrovi očénka s výsledkem:

         CEA/PRA/Kat. - negativní


 08. 01. 2012 - Pár zimních foteček ze Vsetína ve fotogalerii - Chyr a Vera